انتقادهای والدین نحوه پاسخگویی مغز کودکان به اطلاعات احساسی را تحت تأثیر قرار می دهد.

بر اساس تحقیقات، فرزندان والدین نکوهش گر توجه کمتری به تظاهرات احساسی چهره نشان می دهند. بر اساس این تحقیقات فرزندان والدین نقاد توجه کمتری به هر نوع تظاهر احساسی در صورت افراد نشان می دهند. این مسئله می تواند روابط آنان را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین می تواند دلیلی بر بالا بودن ریسک افسردگی و اضطراب در این کودکان باشد.

این تحقیقات می خواهند چگونگی تأثیر والدین نکوهش گر را بر روی توجه کودکان به تظاهرات احساسی صورت بررسی کنند. یک راه برای توجه به صورت به وسیله‌ی یک مارکر عصبی به نام LPP می باشد که تعیین کننده‌ی میزان توجه فرد به تظاهرات احساسی صورت دیگران از جمله خوشحالی یا ناراحتی چهره می باشد.

در این تحقیق والدین کودکان بین ۷ تا ۱۱ ساله به مدت ۵ دقیقه در مورد کودکانشان صحبت کردند. محققان یک سری جملات را برای تشخیص میزان نکوهش گر بودن کدگذاری کردند. همچنین فعالیت مغزی کودکان در حین دیدن یک سری تصویر از صورت های مختلف با احساسات متفاوت نیز مورد بررسی قرار گرفت. محققان دریافتند که کودکان والدین نقاد توجه کمتری به تمام تظاهرات احساسی چهره ها نسبت به سایر کودکان نشان دادند.

بنا بر تحقیقات قبلی ما می دانیم که مردم تمایل دارند  از مسائلی که ناراحت، عصبی و غمگین شان می کند دوری کنند. همچنین می دانیم که کودکان والدین نقاد نسبت به سایر کودکان بیشتر تمایل دارند که در شرایط پریشانی، استراتژی مقابله و دوری کردن را پیش بگیرند.

یکی از دلایل توجه کمتر این کودکان به تظاهرات صورت، از نگاه کردن به هر گونه تظاهر احساسی در چهره‌ی افراد ممانعت می کنند.ممکن است این مسئله به آنها کمک کند که از مواجه شدن با قیافه های نکوهش گرانه و در ادامه احساس بیزاری مرتبط با نکوهش گر بودن والدین جلوگیری کنند. این موضوع ممکن است حتی آنان را از دیدن تظاهرات احساسی مثبت در صورت دیگران محروم کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0