بسیاری از پژوهش ها به بررسی ارتباط میان فعالیت بدنی در دوران کودکی و سلامتی مغز پرداخته اند

🔺فعالیت بدنی در دوران کودکی و نوجوانی، می تواند منجر به عملکرد شناختی بهتر (مانند فکر کردن و یادگیری)، عملکرد بهتر مغز (مانند توجه و تمرکز) و سلامت روانی ( مانند احساسات، ابعاد روانشناختی و اجتماعی) شود.

🔸چگونه فعالیت بدنی به مغز کمک می کند؟

🔺داشتن فعالیت بدنی منظم، توانایی کودکان و نوجوانان را برای دستیابی به نتایج بهتر تحصیلی افزایش می دهد. با افزایش فعالیت بدنی، عملکرد در دروس ریاضی، خواندن و علوم و مطالعات اجتماعی نیز بهتر می شود.

🔺کودکان و نوجوانانی که فعالیت بدنی بیشتری دارند، می توانند برای مدت زمان طولانی تری تمرکز کنند و وظایف محول شده را انجام دهند. این حقیقت، درباره کودکان با اختلال کم توجهی- بیش فعالی نیز صادق است و حتی با یک جلسه فعالیت بدنی، تمرکز و توجه آنها افزایش می یابد.

🔺فعالیت بدنی، با بهبود حافظه، در کودکان عادی و هم کودکان با اختلال کم توجهی- بیش فعالی، در ارتباط است. فعالیت بدنی به تفکر همگرا و واگرا کمک می کند که بهبود حل مسئله خلاقانه و تصمیم گیری را به دنبال خواهد داشت.

🔺فعالیت بدنی، قادر است تا بستری برای تعامل، اجتماعی شدن، افزایش کنترل و بهبود تمرکز را فراهم سازد که منجر به بهبود کیفیت زندگی می شود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0