تغییر خُلق با تحریک مغز!

ناحیه‌ای از مغز که تحریک آن برای ارتقای شرایط خلقی موثر خواهد بود.

تاریخ انتشار: دسامبر 21, 2018

محققان منطقه‌ای از مغز را یافتند که تحریک الکتریکی آن می‌تواند باعث بهبود خلق و خوی افراد مبتلا به افسردگی شود. این ناحیه مغز که قشر اوربیتوفرناتال (OFC) نام دارد، تحریک الکتریکی آن به طور قابل توجه‌ای موجب بهبود حالات خلقی در بیماران مبتلا به افسردگی می‌شود.
الگوی رفتاری این بیماران با تحریک این ناحیه شبیه افراد طبیعی‌ای بود که احساس خوشایندی را تجربه می‌کنند.
تیم تحقیقاتی 25 بیمار مبتلا به صرع را مورد ازمایش قرار دادند که بسیاری از این بیماران به نوعی از افسردگی که در افراد مبتلا به صرع دیده می‌شود، نیز مبتلا بودند.
مطالعات قبلی تحریک عمقی مغزی (DBS) را برای اختلالات خلقی مورد استفاده قرار داده بودند، اما اثر آن همیشه به بهبود قابل اعتمادی منجر نشد. آنها اعلام داشتند که اختلالات خلقی ناشی از اختلال در مدارهای مناطقی از مغز است که شناخت کمی نسبت به آن‌ها داریم.
محققان می‌گویند که قبل از اینکه DBS بتواند وارد عرصه معمول بالینی شود، مقدار زیادی کار تحقیقاتی باید انجام شود. آنها در حال حاضر در حال بررسی این موضوع هستند که آیا تحریک OFC باعث بهبود قابل ملاحظه‌ای در خلق و خوی در طول دوره‌های طولانی‌مدت می‌شود یا خیر. آنها همچنین امیدوارند که یک وسیله پزشکی را برای بیماران مبتلا به اختلالات خلقی مقاوم در برابر درمان تولید کنند که فعالیت مغز را در ناحیه OFC نظارت کند و تنها زمانی که لازم باشد این تحریک را در یک محدوده سالم در آن ناحیه تولید کند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0