تلفن همراه خود را کنار بگذارید!

شرایطی رو در نظر بگیرید که شما در یک رستوران منتظر رسیدن دوستتان هستید و از وقت اضافی پیش رو برای سر زدن به شبکه های اجتماعی‌ای که در آنها عضو هستید، استفاده می‌کنید، یا چک کردن ایمیل ها یا پاک کردن آنها.

طبق بررسی های انجام شده در آمریکا، افراد حدودا ۸۰ بار در طول روز از تلفن همراه خود برای این کارها استفاده می‌کنند.

به این حالت به اصطلاح اعتیاد گونه، بررسی فرا طبیعی میگویند که پیش بینی کننده محرک اضطرابی است که فرد در برخی شرایط اجتماعی که به شدت تنها است، تجربه میکند و در این شرایط مغز به میزان زیادی دوپامین ترشح میکند که در شرایط عادی خوب است نه در شرایطی که اعتیاد را شبیه سازی کند.

این به این معنی است که استفاده کوتاه مدت و بلند مدت از تلفن همراه در این شرایط نه تنها باعث آسایش مغز نمیشود بلکه یکپارچگی ماده سفید مغز را تغییر داده و در نتیجه در فرد باعث بروز حس گیر افتادن در تغییرات مداوم احساسی می شود.

بنابراین استفاده مداوم از گوشی همراه باعث زندانی شدن مغز و تاثیر منفی بر روی عملکرد مثبت مغزی و انگیزشی آن میشود و ما یافتن راه هایی برای اصلاح این تخریب خود خواسته دچار را به تاخیر خواهیم انداخت.

 

 

در این مقاله به شما راه های جایگزینی پیشنهاد میکنیم تا هنگامی که در رستوران منتظر دوستتان هستید به جای برداشتن گوشی خود از آنها استفاده کنید. این روش ها همچنین به شما کمک خواهند کرد تا مغز خود را بسازید و عملکرد آن را بهبود ببخشید. این روش ها اینها هستند:

۱. تماشا کردن مردم به منظور ساخت شبکه اجتماعی در مغز.

گوشی خود را زمین بگذارید و به جای آن افرادی که در اطراف شما هستند را تماشا کنید تا احساسات آنها را درک کنید و دنیا را از چشمان آنها ببینید. این روش به ساخته شدن شبکه های اجتماعی در مغز شما کمک میکند و باعث میشود شما روابط اجتماعی خود را با خانواده، دوستان، و حتی همکاران خود بهبود ببخشید.

۲. بر روی دستمال پیش انداز خود در رستوران شروع کنید اشکال و خطوطی با دستانتان رسم کنید تا از این طریق توانایی حل مسئله را در خود بهبود ببخشید. 

از طریق این کار تا ۲۹ درصد حافظه خود را بهبود ببخشید و شبکه های مغزی را در مغز تقویت کنید. از طریق اینکار باعث میشود که مغز شما قدرت جذب بال تری پیدا کند درست مانند اسفنج و توانایی قرار دادن قطعات پازل کنار هم و حل مسائل را تمرین کند.

۳. وانمود کنید در ذهن خود که فرد دیگری هستید و این به بهبود همدردی در شما کمک می کند.

به این روش شرایط روانی هالوینی گفته میشود که شما در آن به صورت ذهنی وانمود می کنید که فرد دیگری هستید و بهتر است که این فرد یک فرد خلاق باشد.

طبق مطالعات انجام شده وقتی شما خود را در ذهنتان یک شاعر غیر عادی تجسم میکنید تا یک آزادی خواه سخت گیر و غیر منعطف، این باعث میشود شما خلاق بودن را تمرین کنید و در نتیجه آن وقتی خود را جای دیگری قرار میدهید به بهبود توانایی همدردی در خود کمک میکنید.

۴. روی چیزهایی که شما را خوشحال می کنند تمرکز کنید تا منعطف بودن را یاد بگیرید. 

وقتی احساسات قوی را در خود تقویت میکنید باعث میشود از لحاظ روان شناختی منعطف تر باشید و وقتی که حس نوستالژی و خاطره خوبی از گذشته را باخود مرور میکنید این همچنین باعث پاسخ پاداشی در مغز میشود.

وقتی به چیزی یا کسی که در گذشته به آن احساس خوبی داشتید فکر میکنید، هنگامی که بیکار منتظر رسیدن دوست خود در رستوران هستید، این میتواند باعث تولید سوختی در مغز شود که به مثبت نگری و حالت انگیزشی در شما میشود که در شرایط خصوصی و حرفه ای زندگیتان تاثیرات مثبتی خواهد داشت.

توجه داشته باشید که استفاده زیاد از تلفن همراه باعث افزایش اعتیاد اضطرابی در شما خواهد شد. برای جلوگیری از آن و تقویت انگیزه و عملکرد مثبت روان شناختی خود، هنگامی که منتظر هستید و قصد دارید گوشی خود را نگاه کنید، این چهار روش را تمرین کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، اینجا را کلیک کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0