جراحان آینده به کمک واقعیت مجازی آموزش داده می شوند!

واقعیت مجازی یا VR در حال تبدیل شدن به مهمترین وسیله آموزشی در متخصصین کشور آمریکا می باشد. در تخصص اورتوپدی، فرد برای تبدیل شدن به یک جراح مستقل نیازمند ۱۴ سال وقت پس از دوران دبیرستان می باشد. حتی ممکن است بعد از آن نیز شخص جراح ماهری نشده باشد. چرا که تجربه به دست آمده در دوران رزیدنتی و فلوشیپ کاملاً وابسته به شانس است و بستگی دارد که شخص هر بیماری را چند بار در این دوران مشاهده کند.

در حال حاضر در ۸ مرکز آموزش تخصصی در آمریکا، که شامل کلمبیا، هاروارد و UCLA نیز می باشد، برنامه استفاده از واقعیت مجازی را در پروتکل خود وارد کرده اند. این اپلیکیشن واقعیت مجازی که Osso VR نامیده می شود می تواند مواردی که کمتر دیده می شود و یا تکنیک هایی که کمتر مورد استفاده جراحان قرار می گیرد را شبیه سازی کرده و به رزیدنت ها بیاموزد.

در حال حاضر که ربات ها فرصت های آموزشی را برای دکترهای جوان تر محدود می کنند، جای خالی ابزار جدیدی مثل VR برای آموزش پزشکی بیشتر حس می شود. این ابزار نه تنها باعث افزایش مهارت رزیدنت ها در آینده می شود، می تواند زمان مورد نیاز برای آموزش را نیز کمتر نماید. از همه مهمتر بدین وسیله تمرین های جراحی بسیار امن تر بوده و خطری بیمار را تحدید نمی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0