ذهن‌آگاهی برای کنترل درد

طبق پژوهشی جدید، تنها تمرینات ساده ای از ذهن آگاهی می تواند به افراد کمک کند که دردهای فیزیکی و احساسات منفی را از خود دور کنند. به تاثیرات تمرینات ذهن آگاهی اذعان شده است، در این تحقیق دست افرادی که این تمرین را انجام می دادند در معرض منبع حرارت زیادی قرار گرفت ولی مغز آنها به طوری پاسخ داد که این دمایی عادی است.

طبق گفته هدی کوبر استاد روان پزشکی و روان شناسی دانشگاه ییل، ذهن آگاهی یا همان آگاهی و پذیرش شرایط بدون قضاوت آن، تاثیرات مثبتی در اضطراب و افسردگی داشته است. اما دانشمندان این پروژه تحقیقاتی در پی آن بودند تا بدانند آیا افراد غیر حرفه‌ای با آموزش‌اولیه تمرین ذهن‌آگاهی که حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشید می‌توانند از مزایای آن بهره مند شوند؟

 تمرینات ذهن آگاهی و تسکین درد و منفی گرایی

تمرینات ذهن آگاهی و تسکین درد و منفی گرایی

دانشمندان با تصویربرداری مغزی از افراد شرکت کننده در آزمایش، پاسخ آنها را به درد فیزیکی ناشی از حرارت وارده به دستشان و تصاویر منفی و ناراحت کننده بررسی کردند.

در هر دو شرایط دانشمندان دریافتند که مسیرهای پیامهای مغزی در افرادی که ذهن آگاهی انجام میدهند با دیگران متفاوت است.

شرکت کنندگان خصوصا بیان داشتند که درد فیزیکی و افکار منفی کمتری را وقتی تمرینات ذهن آگاهی انجام میدهند، تجربه کرده اند و فعالیت های مغزی مرتبط با درد فیزیکی و احساسات منفی گرایی کمتر ثبت شدند.

البته این تغییرات در ناحیه قشر پیش پیشانی که مسئول هوشیاری و تصمیم گیری منطقی است مشاهده نشد. این نشان دهنده عدم تغییر در قدرت هوشیاری است. ذهن آگاهی میتواند در شرایط بیماری‌های مزمن به فرد کمک کرده و احساسات شدید را کنترل کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، اینجا را کلیک کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0