رنگدانه زرد و بهبود MS!

ترکیبی از رنگدانه های زرد و امکان بهبود بیماری MS:

در بیماری ام اس ما شاهد تخریب میلین در آکسون نورون های عصبی هستیم. در مطالعات نشان داده شده است که تجمع قطعات تخریب شده هیالورونیک اسید HA که توسط آنزیم هیالورونیداز تخریب میشود در مغز باعث می شود که اولیگودندروسیت ها بالغ نشوند و در نتیجه این اولیگودندروسیت ها نابالغ نتوانند غلاف میلین را تولید کنند. و تخریب غلاف میلین در بیماری هایی مانند ام اس، الزایمر وسکته و تخریب های عصبی مشاهده می شود. محققان این تحقیق متوجه شدند که توسط نوع تغییر یافته ای از فلاوونویید که رنگدانه زردی است که در گیاهان و سبزیجات وجود دارد، می توان آنزیم هیالورونیداز را مهار کرد.

البته این روند باعث برگشت میلین تخریب شده نمیشود ولی سرعت کار آکسون را افزایش میدهد.

این ترکیب فلاوونوییدی در نمونه های موش های آزمایشگاهی تاثیر مثبتی داشته اند. به علاوه بین مکانیسم های زیستی مغز انسان و موش شباهتهای کافی ای وجود دارد ولی از آنجایی که سد-خونی-مغزی و بیان ژن در سلولهای مغزی موش و انسان متفاوت است ممکن است که این ترکیبات کشف شده تاثیری در انسان نداشته باشند. از این رو دانشمندان به دنبال آزمایش این ترکیب بر روی نخستی ها هستند که بیشتر شبیه انسان می باشند. آنها جمعیت نادری از میمونهای را یافتند که نشانه هایی شبیه بیماری ام اس در آنها وجود دارد و میخواهند که این ترکیب را بر روی آنها آزمایش کنند.

طبق گفته دانشمندان اگر چه نمی توان گفت که این ترکیب می تواند معجزه گری در بهبودی کامل این بیماران باشد ولی کشف آن برای روند درمان این بیماری امیدوارکننده خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اینجا را کلیک کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0