سری کتاب‌های باشگاه مغز

سری کتاب‌های باشگاه مغز، کتاب‌هایی برای آموزش و تمرینِ فعال‌سازیِ توانمندی‌های مغز هستند که به قلم دکتر حامد اختیاری ( -۱۳۵۷)، عضو هیئت علمی و مدیر برنامه‌ی علوم اعصاب کاربردی پژوهشکده‌ی علوم شناختی، و تارا رضاپور( -۱۳۶۶)، دانشجوی دکترای روانشناسی شناختی پژوهشکده‌ی علوم شناختی، تألیف شده‌اند. مطالب علمی این کتاب‌ها از سویی و آموزش‌ها و نکات کاربردی از سوی دیگر دست به دست هم داده‌اند تا، در طی چندین جلسه تمرین، مغز شما را در حیطه‌های شناختی مهم مانند حافظه، توجه، مهارت‌های بصری-فضایی، حل مسأله و منطق، مهارت‌های محاسباتی، بازشناسی چهره و احساسات و مهارت‌های کلامی بیش از پیش توانمند سازند. در سه جلد سری کتاب‌های باشگاه مغز تمرین‌های مختلفی برای توانمندسازی مغز در ابعاد مختلف از جمله حافظه و یادگیری، توجه، تمرکز و حل مسأله قرار داده شده‌اند.

معرفی کتاب مغز من در گذر زمان:

در این کتاب توضیح داده می‌شود که چگونه توانمندی‌های مغز خود را در گذر زمان، حفظ و تقویت کنیم. برنامه‌ریزی برای حفظ توانمندی‌های مغزی در حد عالی و بهره‌گیری مناسب از این توانمندی‌ها تا سال‌های آخر عمر کاملاً امکان‌پذیر است. اگرچه قابلیت‌هایی مانند ضبط سریع حافظه‌های جدید یا پاسخگویی سریع به محرک‌های بیرونی در طول زمان دچار افت عملکرد می‌شوند، بسیاری از توانمندی‌های مغزی در گذر زمان نه تنها تضعیف نمی‌شوند، بلکه تقویت می‌شوند. قضاوت، تحلیل و تصمیم‌گیری مثال‌هایی از این توانمندی‌های تقویت‌شونده هستند. آگاهی مناسب از توانمندی‌های تضعیف یا تقویت‌شونده در طول زمان و تلاش برای حفظ و بهبود عملکرد مغزی، راز اصلی داشتن فعالیت‌های مغزی در وضعیت ایده‌آل تا آخرین لحظات عمر بر این کره خاکی است.

منبع: مجله مغز و شناخت، شماره 7، پاییز 1397

0
سیناپس
توسعه دهنده وب

بدون محدودیت به هزاران محتوای طبقه بندی شده، مقاله، کتاب‌، دوره‌ آموزشی، رویداد، اخبار، نوآوری و دستاوردهای حوزه علوم شناختی دسترسی پیدا کنید و به بزرگترین شبکه علوم شناختی کشور بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0