کشف بیومارکری احتمالی برای پیش بینی یادگیری طولانی مدت

برای اولین بار محققین به وجود یک بیومارکر مربوط به یادگیری طولانی مدت پی برده اند. آیا این بیومارکر می تواند به ما کمک کند که به وضعیت آموزشی دانش آموزان پی ببریم؟ محققین دانشگاه بوستون عقیده دارند که این بیومارکر می تواند به ما کمک کند که بهترین روند آموزشی را برای یادگیری طولانی مدت پیدا نماییم.

انتقال اطلاعات تازه به دست آمده به حافظه طولانی مدت، یک مهارت ضروری برای استفاده از آنها در آینده می باشد. به خصوص در پزشکی حافظه طولانی مدت بسیار مهم می باشد. چرا که تصمیماتی که می تواند منجر به نجات یا مرگ یک فرد شود، باید بر اساس اطلاعاتی که قبلاً در کلاس ها به دست آمده گرفته شود. اما تا به حال بیومارکر خاصی برای بررسی وضعیت تحصیلی فرد وجود نداشته است.

محققین اخیراً به بررسی دانشجویان سال اول دانشگاه بوستون پرداخته اند. این تحقیقات بدین صورت بود که در آن واکنش مغز دانشجویان به اصطلاحات آناتومی قبل از شروع دوره، بلافاصله بعد از پایان دوره و 6 ماه بعد از پایان دوره مورد بررسی قرار گرفت. به نظر می آید که یک پیک در امواج مغزی افرادی که اطلاعات را به یاد می آورند وجود دارد که در افرادی که اطلاعات را به خاطر نمی آورند دیده نمی شود. این نوع موج مغزی را احتمالاً می توان به همین یادآوری نسبت داد و بیومارکر یادگیری نامید. بر اساس گفته محققین این موج مغزی می تواند به آموزگاران کمک کند که با کمک بررسی EEG بعد از تدریس به بهترین روش تدریس پی ببرند.

این تغییر در امواج مغزی بلافاصله بعد از دوره تحصیلی قابل مشاهده است. حتی ممکن است بعد از هر کلاس درسی نیز دیده شود. پیشرفت در زمینه این تحقیقات می تواند به آموزش ما کمک کند و شاید بتواند در آینده به ما کمک کند که آموزش را به سطحی برسانیم که مطالب تا آخر عمر فرد در مغزش پایدار بماند.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0