مصرف مواد مخدر در دوران بارداری موجب اختلال در یادگیری کودکان می شود

ناتوانی های یادگیری در کودکان متولد شده با علائم مربوط به مصرف مواد مخدر از مادری که در دوران بارداری خود مواد مخدر مصرف می کرد رایج است. در میان کودکان در معرض مواد مخدر حدود یک از هفت کودک به سرویس های ویژه آموزشی نیاز دارد در حالی که در کودکان عادی این آمار یک از ده است.

دکتر Nathalie Maitre، متخصص تغذیه در بیمارستان کودکان در کلمبوس، اوهایو، گفت: این مطالعه بر اهمیت “کاملاً بحرانی” تشخیص زودهنگام و مداخله قبل از اینکه این کودکان به سن مدرسه برسند، تأکید می کند تا به آنها فرصت شانس بیشتری برای موفقیت تحصیلی ارائه دهد.

این مطالعه حدود 7،200 کودک 3 تا 8 ساله را در برنامه Medicaid در تنسی ثبت نام کرد. تقریباً 2000 نفر از آنها با آنچه پزشکان به نام “سندرم سقط جنین نوزاد” خوانده می شوند متولد شده اند. این مجموعه ای از علائم ناشی از خروج مصرف مادر باردار از مواد مخدر مانند داروهای تجویزی، هروئین یا فنتانیل است. داروها می توانند از طریق جفت به سیستم عصبی در حال رشد منتقل شوند. لرزش، گرگرفتگی سخت، اسهال و مشکل تغذیه و خواب در میان نشانه هایی است که در این نوزادان دیده می شود. بنابراین شناسایی و تخت نظر گرفتن مادران مبتلا به اعتیاد می تواند پیامدهای بهتری برای کودکانشان داشته باشد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0