معرفی اپلیکیشن Lumosity

برنامه­ ای که به زعم برخی، مهم ترین و اصلی ترین اپلیکیشن تمرین مغزی است. لوموسیتی توسط بیش از 85 میلیون نفر استفاده شده است و محبوبیت بالایی در سراسر دنیا دارد.

بازی لوموسیتی به کمک بیش از 100 محقق حوزه ی علوم شناختی و طراحی بازی ساخته شده است. مطالعه ای که بر روی 4700 نفر انجام شده است، نشان می دهد که این برنامه نقش مهمی در ارتقای عملکردهای شناختی این افراد ایفا کرده است. این برنامه شامل بیش از 50 بازی می باشد که برای ارتقای 5 نوع عملکرد شناختی طراحی شده است: سرعت، حل مسئله، حافظه، توجه و انعطاف پذیری.

در شروع استفاده از این برنامه کارکردهای شناختی فرد استفاده کننده آزموده می شود و پیشرفت لحظه ای او در طی زمان سنجیده و گزارش می شود. از این رو فرد استفاده کننده به استفاده ی روزانه از آن ترغیب شده و تمرین و کارکردهای شناختی و ارتقای آنها تبدیل به روتین روزانه خواهد شد. از نکات جالب توجه این برنامه مقایسه فرد با سایر افراد درگیر در این فرآیند می باشد که به خودی خود رقابتی مثبت را در میان افراد ایجاد می کند

🔗 لینک نصب IOS :  لینک

🔗 لینک نصب Android : لینک

0
سیناپس
توسعه دهنده وب

بدون محدودیت به هزاران محتوای طبقه بندی شده، مقاله، کتاب‌، دوره‌ آموزشی، رویداد، اخبار، نوآوری و دستاوردهای حوزه علوم شناختی دسترسی پیدا کنید و به بزرگترین شبکه علوم شناختی کشور بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0