معرفی بازی هانا

🔶 بازی هانا یک بازی روان‌شناختی است که به یادگیری مهارت‌های شناختی، دانش عمومی شهروندی، مهارت‌های یادگیری-تحصیلی و مفاهیم پایه می‌پردازد.

🔹«هانا»، تنها کودک را سرگرم نخواهد کرد! بلکه تلاش دارد مهارت‌های ذهنی او‌ را تقویت کند.«هانا»بازی‌ای است که تلاش می‌کند تا فرآیند یادگیری کودکان بین۳تا۷سال را بهبود بخشد.هانا، ماحصل طراحی، پژوهش و تولید کارگروهی متشکل از متخصصین بازی ساز و روان‌شناسان کودک است.

🔗 سایت هانا گیم

آگاهی درباره هانا

نرم‌افزار بازی تقویت مهارت‌های شناختی کودکان

کودکان نیاز به سرگرمی دارند. امروزه کودکان نیاز به توجه‌های بیش‌تر در زمینه رشد شناختی و اجتماعی دارند. امروزه ، در دنیا استفاده از تکنولوژی‌ها برای اثربخشی و یادگیری هرچه بیش‌تر کودکان طرف‌دارهای فراوان دارد.

هانا یک بازی روان‌شناختی است.

ویژگیِ اصلی این بازی تقویت مهارت‌های شناختی و اجتماعی کودکان بوده و کودک بی‌آن‌که بداند مدت‌ها وقت خود را صرف بازی می‌کند ، اما در کُنهِ ماجرا او مشغول تقویت مهارت‌های شناختی‌‌اش می باشد ، منظور  از مهارت‌های شناختی چگونگیِ تفکر ، درک ، یادآوری و یادگیری در افراد است. مهارت‌های شناختی راهِ کاربست ، اکتساب ، تبدیل ، ذخیره‌سازی و توصیفِ هرآن‌چه که مربوط به دانش و فرایندِ یادگیری است را نشان می‌دهد.

مهارت‌های شناختی به‌طور اجمالی شامل هوش ، استدلال ، حافظه ، ادراک ، حلِ‌مسئله ، زبان و تصمیم‌گیری می‌باشد. هانا تلاش می‌کند هزینه‌های رایج و موجود را برای خانواده‌های تا حد قابل توجهی کاهش دهد و در مقابل اثربخشیِ روان‌شناختی ، عمیق و بلند‌مدت داشته‌باشد.

هانا ، توسط یک تیم روان‌شناس و بازی‌ساز طراحی ، تولید و ارائه شده است. هانا ، تلاش کرده روند تأثیرگذاری‌اش را مطابق بر داده‌های دانش روان‌شناختی پیش ببرد. برای همین ، زمانی‌که کودک مشغول بازی می باشد ، گزارش کاملی از وضعیت مهارت‌های شناختی او به‌دست می‌آید. این گزارش نشان می‌دهد کودک در چه مواردی توان‌مندی و در چه مواردی نیازمند توجه و تقویت هرچه بیش‌تر است. خانواده‌ها ، می‌توانند پس از آن‌که کودک‌شان سرگرم بازی هانا می‌شود ، گزارشی از وضعیتِ مهارت‌های شناختی به‌دست بیاورند.

این اطلاعات که شامل نقاط قوت و ضعف کودک بوده ، علاوه‌بر‌آن‌که در خودِ بازی و با توجه به مراحل مختلف صورت گرفته ، تقویت بالذات را نیز دارا است. نکته مهم درباره نرم‌افزار بازیِ هانا این است که خانواده‌ها را در جریان جزئی‌ترین ویژگی‌های فرزندشان قرار می‌گیرند. و شناخت هرچه بیش‌تر برای آن‌ها محقق می‌گردد.

به‌زبان ساده ، هانا خصیصه پیش‌گیری را برای سال ورود به مدرسه و فرایندهای یادگیری به‌وجود می‌آورد.

هدف هانا کمک به والدین برای شناخت هرچه بیش‌تر کودکان می‌باشد. درواقع ، هانا خصیصه سرمایه‌گذاری دارد. یک سرمایه‌گذاریِ سلامت روان برای کودک‌مان. به‌این‌ طریق که با شناخت حداکثری او بدانیم  چه برنامه‌ و طرح‌ریزی‌ای مُفید است. هانا ، می‌تواند آمادگی کودک را برای تحصیل در مدرسه و دوران دبستان هموار سازد و کودکِ حالا دانش‌آموز را با ظرفیت‌های بالا‌ترو بیش‌تر پشتِ نیمکت بنشاند.

هانا با تکیه بر دانش روان‌شناختیِ خویش و با کارگروهی متشکل از روان‌شناس و تیم تخصصیِ بازی‌ساز تلاش کرده اتفاقی متفاوت را برای کودکان رقم بزند. کودک به‌محض آغاز بازی و تا رسیدن به مرحله آخر زیر نظر متخصص روان‌شناس قرار می‌گیرد. گزارش‌های هانا در قیاس با مراکز تخصصی ، با هزینه‌ای به‌مراتب اندک ، ساعی و یاری پدر و مادرها خواهد بود. گزارش‌ها نشان‌دهنده آن هستند که کودک بهتر است چه اقداماتی را برای رشدِ شناختی هرچه بیش‌تر خود انجام دهد؟

و از همه مهم‌تر ارزیابی وضعیت شناختیِ کودک‌مان…

0
سیناپس
توسعه دهنده وب

بدون محدودیت به هزاران محتوای طبقه بندی شده، مقاله، کتاب‌، دوره‌ آموزشی، رویداد، اخبار، نوآوری و دستاوردهای حوزه علوم شناختی دسترسی پیدا کنید و به بزرگترین شبکه علوم شناختی کشور بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0