کودکی، آینه آینده!

تست‌های ساده برای پی بردن به آینده‌ی کودکان کودکستانی!

ممکن است تصادفا اسم تست مارشملو به گوشتان خورده باشد. در این تست یک مارشملو جلوی کودک قرار داده می‌شود و به او گفته می‌شود که اگر مارشملو را همینک نخورد و ۱۵ دقیقه تحمل کند، صاحب یک مارشملوی دیگر خواهد شد.

پیگیری دراز مدت این کودکان نشان داد که آن‌هایی که خویشتن‌داری کرده و پانزده دقیقه برای پاداش بعدی منتظر ماندند در آینده دستاوردهای تحصیلی، شغلی و اجتماعی بیشتری نسبت به دیگران داشتند و زندگی سالم‌تری را در پیش گرفتند.

این تست، این سوال را ایجاد کرد که صفات دوران کودکی از قبیل کنترل هیجانی و خویشتن‌داری چه تاثیری بر آینده‌ی‌ کودک می‌گذارد؟

مطالعات مشابه تست مارشملو به کرات روی کودکان کودکستانی انجام شد. در یک مقاله‌ی تازه در نشریه‌ی روانشناسی جاما،‌ تاثیر نمرات و امتیازهایی که کودکان در کودکستان از جانب مربیان خود دریافت می‌کنند بر آینده‌ی این کودکان ارزیابی شد.

کودکانی که از سوی مربیان واجد صفاتی چون خلاقیت؛ مهربانی، آرامش و با انگیزه در نظر گرفته شدند‌ در آینده دستاوردهای فراوانی داشتند و خوشبخت‌تر بودند.

در مطالعات دیگری؛ تاثیر سطح هوشی کودکان و زمینه‌های خانوادگی آن‌ها (مثل سطح تحصیلات و درآمد والدین) بر ویژگی‌های دوران بزرگسالی ارزیابی شد؛ نکته‌ای که تست مارشملو از آن غافل بود.‌ این دو فاکتور نیز دست بر قضا تاثیر بسیار عمده‌ای بر ویژگی‌های رفتاری فرد در بزرگسالی داشتند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اینجا را کلیک کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0