یادگیری زبان و پیشگیری از دمانس

داشتن مهارت در زبان غیرمادری در کاهش خطر ابتلا به زوال عقل موثر است.

دانشمندان این مطالعه را بر روی ۳۲۵ راهبه کلیسا کاتولیک انجام دادند.

به گفته محقق پژوهش، مزیت این مطالعه این بوده است که راهبه ها قبل از ورود به کلیسا شرایط زندگی متفاوتی داشته اند و بعد از ورود به کلیسا شرایط تقریبا یکسانی را تجربه کرده اند. این موارد این امکان را می دهند که برخی فاکتور های دوران کودکی را بدون این که فاکتور های دیگر پس از ورود به کلیسا متغیر باشند مورد مطالعه قرار دهیم.

آنها متوجه شدند که راهبه هایی که چهار یا بیش از چهار زبان غیر از زبان مادری خود را میتوانستند صحبت کنند، به میزان فقط ۶ درصد احتمال ابتلا به زوال عقل در آنها وجود داشت.

این احتمال در راهبه هایی که توانایی صحبت کردن فقط به یک زبان را داشتند، تا ۳۰ درصد افزایش می یافت. البته افرادی که فقط ۲ یا سه زبان به غیر از زبان مادری را آموخته بودند به نسبت بیشتری به زوال عقل ممکن است مبتلا شوند تا آنهایی که چهار یا بیش از آن زبان خارجی را آموخته بودند.

توانایی نوشتاری در این زبانهای متنوع حتی بیشتر از خود چند زبانه بودن در کاهش زوال عقل موثر است. به طور کلی جنبه های مهم یادگیری زبان های دیگر اینست که در چی سنی افراد برای اولین بار شروع می کنند به یادگیری زبان جدید، هر چند موقع یکبار از این زبانها استفاده میکنند و اینکه میزان شباهت یا تفاوت زبان جدید آموخته شده با زبان مادری خود افراد چقدر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، اینجا را کلیک کنید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0