قهوه و پیشگیری از پارکینسون!

قهوه و پیشگیری از پارکینسون!

تاریخ انتشار: ژانویه 06, 2019

پارکینسون اختلالی همراه با لرزش، سفتیِ بدن، کاهش توانایی راه رفتن، و کاهش تعادل و هماهنگی حرکات می‌باشد که تقریبا یک میلیون نفر در ایالات متحده را گرفتار کرده‌ است. زوال عقلی ناشی از اجسام لویی نیز یکی دیگر از بیماری‌های شایع تحلیل‌برنده مغز می‌باشد که با درگیری تفکر، رفتار، خلق، و حرکات تظاهر می‌کند.
تحقیقات جدید حاکی از تاثیر کافئین همراه با ماده‌ی دیگری در قهوه در پیشگیری از پارکینسون و دمانس لویی بادی می‌باشد. در واقع ترکیب این دو ماده در کنار هم تاثیر درمانی در کاهش سرعت تحلیل مغزی دارد. هرچند که کافئین از ترکیبات اصلی قهوه به شمار می‌آید و اثرات شناخته شده‌ای دارد، اما قهوه حاوی هزاران ترکیب دیگر با اثرات شگفت‌انگیز می‌باشد که کمتر شناخته شده‌اند.
تحقیقات اخیر کار خود را بر روی یکی از مشتقات اسید چرب سروتونین موجود در قهوه به نام EHT تمرکز کرده‌اند و دریافته‌اند که این ماده سبب جلوگیری از رسوب پروتئین‌های آسیب‌زا در مغز موش‌های صحرایی می‌شود و بدین ترتیب سبب کاهش بروز بیماری‌هایی مانند پارکینسون یا دمانس لویی بادی می‌گردد.
در جدید‌ترین مطالعه، پژوهشگران به بررسی اثر ترکیبی EHT و کافئین در محافظت از سلول‌های مغزی پرداختند. آن‌ها کافئین و EHT را یکبار به صورت جداگانه و یکبار به صورت ترکیبی به موش‌ها تزریق کردند. در نهایت مشاهده شد که هرچند این دو ماده بصورت جدا از هم تاثیر قابل ملاحظه‌ای در مغز ندارند، اما درکنار هم سبب افزایش فعالیت کاتالیزور‌هایی می‌شوند که رسوب پروتئن‌های مسبب زوال عقل را در مغز کاهش می‌دهد.
این مسئله نشان می‌دهد که علیرغم درمان‌های معمول که تنها سبب بهبود علائم زوال عقل می‌شود، قهوه پتانسیل جلوگیری یا کاهش سرعت تحلیل مغز را دارد.
نکته قابل توجه عدم استفاده بیش از اندازه‌ از قهوه به منظور جلوگیری از زوال عقل می‌باشد. مقادیر مختلفی از EHT در انواع گوناگونی از قهوه وجود دارد. بنابراین تحقیقات بیشتری در زمینه‌ی میزان دقیق EHT و نسبت آن به کافئین در محافظت از مغز نیاز است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0