آشنایی با اساتید مدرسه بین المللی توانبخشی شناختی و اجتماعی

Jordan Grafman

از اواخر سال 2012، دکتر Grafman مدیر موسسه آسیب مغزی در Shirley Ryan AbilityLab بوده و دردانشکده پزشکی دانشگاه Feinberg شمالی در دپارتمان های توانبخشی و طب فیزیکی، علوم رفتاری و روان پزشکی و مرکز اختلال آلزایمر و نورولوژی شناختی به همراه دپارتمان روانشناسی در کالج علوم و هنر Weinberg بوده است. قبل از پیوستن به Shirley Ryan AbilityLab، دکترGrafman به صورت کوتاه مدت مدیر تحقیقات آسیب مغزی پس از حادثه، در بنیاد Kessler و West Orange New Jersey بود. تحقیقات وی در زمینه رفتار و عملکرد مغز به پیشرفت هایی درحوزه پزشکی، توان بخشی و روان شناسی و اخلاق، قانون، فلسفه و سیاست سلامت منجر شده است. مطالعات وی بر روی قشر پیش پیشانی و نوروپلاستیسیتی شناختی، تصویربرداری عصبی و ژنتیک را ترکیب می کند که این رویکرد، در حال گسترش دانش ما درباره تاثیر آسیب پس از حادثه و دیگر بیماری هایی که عملکرد مغز را مختل می کند، می باشد.

زمینه مطالعات :

rehabilitation, cognitive neuroscience, prefrontal cortex, executive function, neuropsychologyMichael Nitsche

پروفسور نیچه مدیرعلمی دپارتمان روانشناسی و علوم اعصاب در مرکز تحقیقات محیط کار و عوامل انسانی Leibniz  در دورتموند ، آلمان می باشد. او همچنین عضو هیئت علمی دپارتمان نورولوژی بیمارستان پزشکی دانشگاه Bergmannsheil و هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه Bochum و عضو دانشکده بین المللی علوم اعصاب در دانشگاه Bochum می باشد. پیش از این ، وی به عنوان متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان پزشکی دانشگاه Goettingen، بخش نوروفیزیولوژی بالینی کار می کرد. تمرکز اصلی تحقیق وی بر علوم اعصاب شناختی و روشهای غیرتهاجمی تحریک مغز در انسان است.

او اکنون رئیس آزمایشگاه علوم اعصاب سیستمیک و متخصص برجسته در تحقیقات پلاستیتسیتی در انسان از جمله تحریک غیر تهاجمی مغز، عصب روانشناسی و شناخت می باشد. او tDCS را به عنوان ابزاری برای ایجاد پلاستیسیتی عصبی در مغز انسان احیا کرد. دکتر نیچه از سازمان های مختلف مالی از جمله بنیاد تحقیقات آلمان کمک هزینه دریافت کرده است. وی بیش از 150 مقاله در مجلات معتبر بین المللی از جمله Nature Neuroscience و Current Biology منتشر کرده و عضو هیئت تحریریه مجله هایNeuroscience ، Clinical Neurophysiology و Restorative Neurology and Neurosciences است. به پاس فعالیت هایش در زمینه تحریک مغزی غیرتهاجمی در انسان، او جایزه Alois Kormüller را از سوی انجمن نوروفیزیولوژی بالینی آلمان و جایزه GESET را از طرف انجمن تحریک الکتریکی و درمان الکتریکی آلمان دریافت کرد.

زمینه مطالعاتی:

cognitive neuroscience, non-invasive brain stimulation, functional neuroimaging, neuropsychopharmacology


Aron K. Barbey

دکتر Aron K. Barbey، پروفسور روانشناسی، نوروساینس و مهندسی زیستی در دانشگاه Illinois واقع در Urbana-Champaign می باشد. او رئیس مشترک موضوع تحقیق سیستم های اطلاعاتی، پیشرو در هوش، یادگیری و ابتکار پلاستیسیتی و همچنین مدیر آزمایشگاه علوم اعصاب تصمیم گیری در موسسه تکنولوژی و علوم پیشرفتهء بکمن می باشد. وی مدرک دکترای روان شناسی خود را از دانشگاه Emory در سال 2007 گرفته و دورهء فلوشیپ تحقیقاتی علوم اعصاب شناختی در موسسه ملی سلامت را در سال 2011 گذراند. تحقیقات دکتر Barbey، مکانیسم نورونی هوش انسان و تصمیم گیری را با تاکید بخصوص بر ارتقاء این عملکرد ها، توسط علوم اعصاب شناختی، تناسب فیزیکی و مداخلات تغذیه ای بررسی می کند. او از زمان پیوستن به دانشگاه Illinois در سال 2011، موفق به کسب کمک مالی های تحقیقاتی با ارزش 25 میلیون دلار شده است. از دیگر افتخارات وی، می توان به کسب جایزه های آکادمیک متعدد، سردبیری کتاب کمبریج در زمینه هوش و علوم اعصاب شناختی، خدمت در هیئت تحریریه هوش، تفکر و استدلال و تصویربرداری نورونی اشاره کرد.

شرح تحقیقات :

تحقیقات دکتر Barbey، اصول سازماندهی مغزی که زیربنای کنترل اجرایی ، استدلال و تصمیم گیری می باشد را، مورد بررسی قرار می دهد. از طریق ترکیبی از رفتار انسان، مدل سازی محاسباتی، تصویربرداری عصبی عملکردی (fMRI) و داده های بیماران عصب روانشناسی، وی به دنبال کشف مکانیسم هایی که فرایندهای شناختی بالاتری را شکل می دهند بوده تا مدل های پیش بینی کنندهء عملکرد مغز را که سیستم های عصبی را به الگوهای خاص استنباط و رفتار مرتبط می کنند، را ایجاد کند.

زمینه های مطالعاتی :

Functional Neuroimaging, Cognitive Neuroscience, Neuroscience, Neuropsychology, Executive Function, fMRI, Brain, Memory, Neuroimaging, Cognitive Neuropsychology


Albert Skip Rizzo

دکتر Albert Skip Rizzo، روانشناس بالینی-عصب روانشناس و مدیر واقعیت مجازی پزشکی در موسسه فناوری های خلاق دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC) و همچنین استاد پژوهش در گروه روانپزشکی USC و دانشکده USC Davis School of Gerontology می باشد.

 دکترSkip در مورد طراحی ، توسعه و ارزیابی سیستم های واقعیت مجازی (VR) تحقیقاتی را انجام می دهد که حوزه های ارزیابی بالینی ، درمان و توانبخشی را در حوزه های روانی ، شناختی و حرکتی در هر دو گروه سالم و بالینی مورد هدف قرار می دهد. در این کار ، او بر اختلال استرس پس از سانحه ، آسیب مغزی ، اوتیسم ، اختلال بیش فعالی-نقص توجه ، بیماری آلزایمر ، سکته مغزی و سایر شرایط بالینی متمرکز شده است.

علیرغم تنوع این زمینه های تحقیق و توسعه بالینی ، موضوع مشترکی (شامل مطالعه نحوه شبیه سازی واقعیت مجازی تعاملی و همه جانبه) که تمام کارهای او را با فناوری های دیجیتال هدایت می کند می تواند برای رفع نیازهای مراقبت های بهداشتی انسان فراتر از آنچه با ابزارها و روشهای سنتی قرن بیستم ممکن است مورد استفاده گیرد.

در سال 2010 ، وی جایزه انجمن روانشناسی آمریکا را برای مشارکت برجسته در Practice of Trauma Psychology ، و در سال 2012 ، جایزه Medicine Meets Virtual Reality Satava Award را برای برتری در استفاده از VR برای برنامه های درمانی دریافت کرد. در سال 2015 ، وی جایزه انجمن نقشه برداری مغز و پیشگامان درمان پزشکی (به افرادی که از طریق رویکرد بین رشته ای در پیشرفت علمی در زمینه های پزشکی کمک شایانی کرده اند ، اهدا می شود) را دریافت کرد.


Shira Cohen-Zimerman

دکتر Cohen-Zimerman یک دانشمند علوم اعصاب شناختی با پیش زمینه نوروسایکولوژی بالینی می باشد. او با تحقیقات خود تلاش می کند، مناطق مغزی که زیربنای عملکرد های شناختی بوده را ترسیم و پیش بین های پیامدهای شناختی بلندمدت آسیب های مغزی را شناسایی کند.

دکتر Cohen-Zimerman در حال مطالعه چندین گروه بالینی شامل افرادی با آسیب مغزی پس از سانحه، سکته و سرطان و همچنین سالمندان سالم و بزرگسالان جوان می باشد. وی از روش و ابزارهای گوناگونی از جمله روش های نگاشت علائم ضایعه و تست های نوروسایکولوژی استفاده می کند.

دکتر Cohen-Zimerman در تحقیقات خود، در حال ربط دادن پیشرفت های علوم اعصاب شناختی به شخصیت و روان شناسی اجتماعی می باشد. هدف نهایی او، توسعه مداخلات برپایه شواهد در جهت حفظ و بهبود کارکرد های شناختی در بیمارانی با اختلالات ذهنی و نورولوژیکی می باشد.

زمینه مطالعاتی :

Brain Injury, Social Cognition, Motivation


JOSE LUIS PONS

دکتر JOSE LUIS PONS یک دانشمند مشهور در سطح جهان می باشد. درShirley Ryan AbilityLab ، او یک تیم تحقیقاتی پژوهش های کاربردی سازی را در جهت استفاده از پیشرفته ترین روش ها برای اندازه گیری و بازیابی عملکرد اندام های تحتانی در جمعیت های مختلف بیماران را رهبری می کند.

دکترPons یک مهندس خلاق با سابقه طولانی همکاری با پزشکان در زمینه درمان بدنى و توان بخشى است. وی بیش از 150 مقاله معتبر را تألیف کرده و از همه بیشتر بخاطر کارهای خود در زمینه روبات های پوشیدنی و neuroprosthetics که در بیماران مبتلا به آسیب نخاعی ، سکته مغزی و پارکینسون کاربرد دارد به صورت بین المللی شناخته شده است. او روش هایی را برای مطالعه تعادل و رعشه در بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون و لرزش اساسی و برای کودکان مبتلا به فلج مغزی روباتیک های مداخله کننده و وسایل تحرک ایجاد کرده است. همچنین در ادامهء افتخارات او، دکتر Pons توانسته است نشانگرهای رایانه ای اصلاح شده ای برای بیماران با تحرک محدود و سنسورهای حرکتی برای بیمارانی که اندام خود را از دست داده اند را توسعه دهد. تخصص او در فیزیک به او این امکان را داده است که تجزیه و تحلیل اساسی دستگاه ها و الگوهای حرکتی را که عموماً برای هرگونه اختلال حرکتی کاربرد داشته را انجام دهد.
دکتر Pons، مشاور تخصصی آژانس های علمی در هفت کشور جهان و همچنین سردبیر چندین مجله از جمله Frontiers in Neurology و انتشارات موسسه های مختلف مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) می باشد.

قبل از پیوستن به Shirley Ryan AbilityLab در سال 2019 ، دکتر Pons فعالیت علمی خود را در شورای تحقیقات ملی اسپانیا در موسسه Cajal در مادرید، جایی که اخیراً مدیر گروه توانبخشی عصبی در گروه Translational Neuroscience بوده، آغاز کرد. اخیراً نیز، او به عنوان عضو موسسه مهندسی پزشکی و بیولوژیکی آمریکا (AIMBE) انتخاب شد.

دکتر Pons کارشناسی مهندسی مکانیک خود را از دانشگاه Navarra و دکترای فیزیک را از دانشگاه Complutense مادرید دریافت کرده است.

زمینه مطالعاتی:

Neurorehabilitation, Neural Engineering, Rehabilitation Robotics


Daniel Schacter

تحقیقات دکتر Schacter به طور کلی بر روی درک ماهیت و عملکرد حافظه انسان با استفاده از روشهای شناختی ، عصب روانشناختی و تصویربرداری عصبی تاکید دارد. او به ویژه به درک ماهیت سازنده حافظه علاقه مند است که چرا حافظه همیشه دقیق نیست و چگونه تحریف حافظه می تواند بینش مهمی در مورد عملکرد حافظه ارائه دهد. تحقیقات اخیر در آزمایشگاه وی این ایده را بررسی کرده است که حافظه نقش مهمی در اجازه دادن به افراد برای تصور یا شبیه سازی رویدادهایی دارد که ممکن است در آینده شخصی آنها رخ دهد. او پیشنهاد کرده است که درک نقش حافظه در شبیه سازی رویدادهای آینده ممکن است برای درک ماهیت سازنده حافظه مهم باشد ، زیرا حالت اول به سیستمی نیاز دارد که امکان ترکیب مجدد انعطاف پذیر عناصر تجربه گذشته را فراهم کند ، که ممکن است در خطاهای حافظه نیز مشارکت کند. سایر موضوعات مرتبط مورد علاقه فعلی دکتر Schacter شامل سهم حافظه در خلاقیت و حل مشکلات ، تأثیرات پیری بر جنبه های مختلف حافظه و شناخت ، روابط بین حافظه ، یادگیری و mind wandering و نحوه بهبود یادگیری از طریق سخنرانی ها می باشد.

دکتر Schacter مدرک کارشناسی خود را در سال 1974 از دانشگاه کارولینای شمالی در Chapel Hill و دکترای خود را در سال 1981 از دانشگاه تورنتو دریافت کرد. او تا زمان پیوستن به دانشگاه آریزونا در سال 1987 در تورنتو ماند. در سال 1991 ، او به عنوان استاد روانشناسی در دانشگاه هاروارد منصوب شد و از سال 1995-2005 به عنوان رئیس گروه روانشناسی خدمت کرد. تحقیقات Schacter برهر دو جنبهء شناختی و عصبی حافظه انسان متمرکز شده است. او و همکارانش بیش از 400 مقاله در حوزه های مرتبط منتشر کرده اند. بسیاری از ایده های شاکتر در کتاب های وی به نام “جستجوی حافظه” و “هفت گناه حافظه” خلاصه شده است که هر دو از سوی نیویورک تایمز به عنوان کتابهای قابل توجه سال انتخاب شده اند و همچنین هر دو برنده جایزه کتاب ویلیام جیمز از انجمن روانشناسی آمریکا شدند. شاکتر همچنین جوایز متعددی را برای تحقیقات خود ، از جمله مدال Warren از انجمن روانشناسان تجربی ، جایزه مشارکت های علمی برجسته از انجمن روانشناسی آمریکا و منتخب آکادمی علوم و هنرهای آمریکا و آکادمی ملی علوم را دریافت کرده است.

زمینه مطالعاتی:

memory, imagination, future thinking, creativity


Michael D. Fox

دکتر Michael Fox، دانشیار نورولوژی در دانشکده پزشکی هاروارد و مدیر موسس مرکز درمان های مدار مغزی در بیمارستان بریگهام و زنان می باشد. او آزمایشگاه تصویربرداری و مدولاسیون شبکه مغز را اداره می کند و به مرکز برنسون-آلن برای تحریک مغز غیر تهاجمی در BIDMC و مرکز تصویربرداری زیست پزشکی Martino در بیمارستان عمومی ماساچوست وابسته است. دکتر Fox لیسانس مهندسی برق را از دانشگاه ایالتی اوهایو در سال 2001 دریافت کرده و سپس مدرک MD و PHD خود را از دانشگاه واشنگتن واقع در سنت لوئیس در سال 2008 دریافت کرد. پس از کارآموزی پزشکی در بیمارستان یهودی بارنز در سنت لوئیس ، وی رزیدنسی اعصاب و فلوشیپ اختلالات حرکتی خود را در بیمارستان عمومی ماساچوست و بیمارستان Brigham و زنان در بوستون به پایان رساند. او در سال 2014 به دانشکده مرکز پزشکی Beth Deaconess و دانشکده پزشکی هاروارد پیوست.

از نظر بالینی ، دکتر Fox در استفاده از تحریکات تهاجمی و غیر تهاجمی مغز برای درمان اختلالات مغزی تخصص دارد. فعالیت های او شامل تحریک عمیق مغزی (DBS) برای درمان بیماری پارکینسون ، لرزش اساسی و دیستونی و همچنین تحریک مغناطیسی جمجمه ای (TMS) برای درمان افسردگی مقاوم به دارو می باشد.

تحقیقات دکتر Fox بر توسعه درمان های بهبود یافته و جدید بر اساس درک شبکه های مغزی و اثرات تحریک مغزی متمرکز برای اختلالات مغزی تاکید دارد. او یک متخصص شناخته شده در استفاده از تکنیک های تصویربرداری شبکه مغزی مانند MRI resting-sate و پیشرو در به کارگیری این تکنیک ها در جهت بهبود درمان های تحریک مغزی می باشد. وی نویسنده مقالات بسیار استناد شدهء متعددی در زمینه های تصویربرداری مغز و تحریک مغز بوده و دوره هایی را در مورد این موضوعات در مرکز تصویربرداری پزشکی Martino در MGH و مرکز تحریک مغزی غیر تهاجمی برنسون آلن در BIDMC تدریس می کند. همچنین دکتر Fox دارای چندین اختراع و چندین جایزه می باشد.

زمینه مطالعاتی:

Brain imaging, fMRI, Brain stimulation, Deep brain stimulation, Movement disorders

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0