میکروب های دهان در تشخیص انواع طیف اتیسم به ما کمک می کنند.

فعالیت میکروب های دهان می تواند انواع مختلف ASD کودکان را مشخص کند

تحقیقات جدید نشان می دهد که تغییرات میکروبی در دهان کودکان می تواند نشانگر زیست شناختی برای شناسایی اختلال طیف اوتیسم فراهم کند. تحقیقات پیشین نشان داده است باکتری هایی که در دستگاه گوارش (GI) زندگی می کنند، ممکن است رفتار اوتیستی را تحت تأثیر قرار دهند. علاوه بر این، اختلال طیف اوتیسم (ASD) با تعدادی از اختلالات مرتبط با دهان و گلو از جمله درک طعم و مزه و بافت غذا، مشکلات گفتاری و تغییرات ترشحات بزاق همراه است.

شواهدی وجود دارد که میکروبیوم دستگاه گوارش در کودکان مبتلا به ASD دچار اختلال می شود و این مطالعه نشان می دهد که این اختلالات ممکن است به دهان و گلو گسترش یابد. به نظر می رسد که فعالیت بیان ژن در جمعیت های میکروبی دهان در کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم تغییر می کند. تغییرات در جمعیت های میکروبی با بیماری های مرتبط با ASD مانند اختلالات ژنتیکی و همچنین رفتارهای اجتماعی و تکراری مرتبط بود. این تحقیق نشان می دهد که اندازه گیری فعالیت این جمعیت های میکروبی در بزاق ممکن است نشانگرهای واقعی ای را برای ارزیابی بالینی ASD فراهم کند.

طبق گفته محقق پروژه: ارتباط بین تغییرات جمعیت خاص میکروبی با وضعیت ASD نیاز به مطالعات بیشتری دارد، اما این ارتباط ممکن است از تغییرات متابولیسم میکروب ها یا از طریق روابط بیماری زا میکروب- میزبان به وجود آمده باشد. ما تفاوت های قابل توجهی را در بیان ژن در این ارگانیسم ها مشاهده کردیم که با تجزیه لیزین lysine که ماده ای مهم در تولید انتقال دهنده های عصبی است، همراه بود. موسسه Quadrant در حال تولید صفحه (تراشه) نشانگر زیستی بزاق است که به پزشکان در تشخیص زودرس ASD کمک می کند. بررسی فعالیت میکروبی یک عنصر حیاتی در تراشه های تشخیصی خواهد بود و همانطور که گفته شد هدف آنها ارائه یک تشخیص مولکولی سریع ASD است که به درمان آن کمک می کند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0