والدین خشمگین، فرزندان خشمگین تر

قرار گرفتن مادر باردار در معرض خشونت باعث افزایش خشونت کودک نوپا در مقابل مادر می شود. تحقیقات نشان داده است بسیاری از مادرانی که در شرایط خشونت خانگی زندگی می کنند مهارت های والدینی بسیار قوی دارند، اما وقتی که خشونت بر سلامت روان آنها تأثیر می گذارد، والدین نیز می توانند مشکل ساز شوند. دوران کودکی و اوایل دورانی که کودک نوپا است دورانی بحرانی برای یادگیری برخی از اصول قواعد عاطفی است به طوری که در صورت مبارزه مادران، بچه ها نیز در حال مبارزه هستند. ”

میلر گرف می گوید که تأثیر مضر خشونت در دوران بارداری عمیق و طولانی است و تأثیر قابل توجهی بر روی کودک تا 2 سالگی خواهد داشت حتی اگر قرار گرفتن در معرض خشونت اولیه غیر مستقیم بوده باشد.

“ما رفتار تهاجمی کودکان نوپا را در محیط خانه بررسی کردیم که شامل لگد زدن و لجبازی کودکان نوپا می شد که توسط مادرانشان گزارش شده بود.” در حالی که این یافته با پیش بینی های محققان هماهنگ بود، این موضوع تعجب آور نیست که آنها متوجه شدند خشونت های اتفاق افتاده در دوران بارداری نمی تواند پیش بینی کند که کودکان رفتارهای پرخاشگرانه ای نسبت به همسالانشان داشته باشند، این موضوع بیانگر این است که بسیاری از کودکان توانایی انعطاف پذیری در روابط اجتماعی بیرون از خانه را نشان می دهند.

پایان نامه Miller-Graff پروژه ای بود با تحقیق در مورد تأثیر خشونت دوست صمیمی (IPV) در کودکان پیش دبستانی و او این سوال را مطرح کرد که آیا با مداخله و جلوگیری کردن از روند سوء استفاده و خشونت ها در سال های قبلی زندگی کودک می توان در بهبود IPV موثر بود؟ او گفت: “با وجود اینکه حمایت از کودکان پیش دبستانی در معرض IPV بسیار مهم است، من اغلب احساس می کنم که ما خیلی دیر وارد عمل می شویم. دوران بارداری یک نقطه بهینه برای مداخله است نه تنها به دلیل اینکه شما خیلی زود مداخله می کنید و وارد عمل می شوید همچنین زنان بدین وسیله اغلب منظم مورد مراقبت های بهداشتی قرار می گیرند.” او گفت: “هنگامی که ما می توانیم این کار را انجام دهیم، می توانیم تأثیر زیادی در سلامت مادران و کودکان خردسال آنها داشته باشیم.”

به گفته میلر-گراف، هنگامی که فرصتی برای جایگزینی برای زنان باردار خطرناک وجود دارد، تأثیر منفی روی بچه ها احتمالاً به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. او خاطر نشان کرد یکی از کاربردهای بالقوه این تحقیق، استانداردهای بهتر غربالگری برای خشونت در آزمون های قبل از زایمان است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0