والدین افسرده، نوجوانان افسرده!

پیوند میان والد و کودک فراتر از به اشتراک گذاری صرف قیافه و رفتار است. به طوری که به نظر می رسد حتی علائم افسردگی نیز در نوجوانان با والدین در ارتباط باشد. این مطالعه نشان داده هنگامی که افسردگی نوجوان درمان می شود تغییرات مشابهی در والدین افسرده او رخ می دهد. طبق گفته دکتر Howard افراد جوان زیادی وجود دارند که احساس ناامیدی و غمگینی پایدار را تجربه کرده و از افکار خودکشی رنج می برند.

تعداد کل ۳۲۵ نوجوان با افسردگیِ تشخیص داده شده و ۳۲۵ نفر والد در این مطالعه طولانی مدت شرکت کردند. نوجوان ها به طور رندوم در یکی از سه گروه زیر قرار گرفتند. گروه اول آنهایی که درمان رفتاری شناختی دریافت کرده بودند، گروه دوم داروی ضد افسردگی و گروه سوم مجموعی از دو درمان فوق را. اولین دوره درمانی نزدیک به یک سال به طول انجامید به علاوه یک سال پیگیری بعدی. طبق گفته howard یک چهارم والدینی که در مطالعه شرکت کرده بودند به درجات متوسط تا شدید از افسردگی رنج‌ می بردند. پروسه درمان خانواده محور نبود اگر چه که در بعضی قسمت ها والدین را نیز شامل می شد. افسردگی یک نگرانی عمده عمومی است که رویکرد های متنوعی را به منظور مدیریت بهتر می طلبد. دکتر Mark A. Reinecke، از نویسندگان مقاله، خاطر نشان کرد به نظر ایشان مطالعه حاضر از جمله اولین مطالعاتی است که این مهم را که چگونه سلامت عاطفی یک کودک می تواند بر سلامت والد تأثیر بگذارد، ارزیابی می کند.

این یافته ها می توانند برای پزشکان مفید واقع شوند. به این طریق که شاید پزشکان بخواهند هنگام درمان افسردگی کودک سطح افسردگی والدین را نیز ارزیابی کرده یا آنها را به واحد های مربوطه ارجاع دهند.

طبق گفته دکتر Howard مفهوم “مسری بودن عواطف” از فردی به فرد دیگر به خوبی توسط روانشناسان کشف شده است. او در ادامه گفت که این مطالعه افق وسیعی از احتمالات را برای مطالعات آینده در مورد تأثیرات گسترده خانواده در درمان افسردگی نوجوانان پیش رو قرار خواهد داد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0